Auginamų augalų derlingumas priklauso nuo daugelio faktorių, ir tai yra sudėtingas procesas.
Nuo ko reikėtų pradėti planuoti augalų auginimą, ir jų tręšimą-priežiūrą?
Svarbiausią pasirinkti neužterštą sėklą, ką turiu omenį? Sėklos kokybę galime nustatyti laboratorinių tyrimu, tada bus žinoma jūsų sėklos užterštumo procentas patogeninių grybu. Žinant sėklų užterštumą galime nuspręsti ar vertą sėti tokią sėklą ar geriau pasirinkti aukštesnės kokybės sėklas.
Gavus tyrimo išvadas ir jeigu seklų užterštumas neviršija 10% ją galima apdoroti biologinėmis priemonėmis, karštais garais, arba užnešti sveiko augalo informacija ant sėklos, ir taip sumažinti rizikas kad jūsų augalai turės problemų vegetacijos metu.
Žinoma svarbu yra kad jūsų dirvožemio gyvybiniai rodikliai irgi būtų stabilus kitaip tariant (pusiausvyroje) kas yra pusiausvyra tai kad atitiktų mikroorganizmų ir grybų santykis, taip pat ir kitų maistinių medžiagų.
Per keletą stebėjimų metų atliktą daugelis gamybinių bandymų, noriu truputi apie juos papasakoti.
2021m pradėtas bandymas su Plocher humusinga dirva preparatu, pirmasis purškimas padarytas anksti pavasari vegetacijai prasidėjus. Plocher humusinga dirva preparatas veikia kaip dirvožemio gerintojas kuris padeda atstatyti dirvožemio derlingumo parametrus, skatina humuso formavimąsi, taip pat pagerina dirvožemio deguonie apykaitą ir drėgmės absorbcija, pirmajam purškimui panaudojau 1l ha.
Antras purškias atliktas plocher kombi lapai 200g krūmijimosi pabaigoje. Trečias purškimas atliktas lapamakščiai susiformavus. Plocher kombi lapai 200g jis veikia kai fungicidas apsaugantis nuo grybinių ligų sukėlėjų, jo veikimo principas yra sveiko augalo informacija, jeigu yra sveikas augalas tai jis yra pajėgus apsisaugoti nuo kylančių pavojų.
Išvados ką pastebėjau panaudojus Plocher preparatus: Pirmiausia pasimatė ant dirvožemio, kas labai buvo keista. Buvo skirtas 18 ha laukas bandymui, 2ha nupurškėm palikom tarpą ir pakartojom dar 7ha ir vėl tarpas nepurkšta.
Geriausią matėsi preparato veikimas po gero lietaus, einant per lauką kur buvo panaudotas preparatas prie batų nelipo žemės, o kur nepanaudota tai akimirksniu batai tapo labai sunkūs vos paeiti ėjo.
Pokyti pajuto ir dirvožemis, kiek buvo kasinėtą žiūrėta visada rasdavau teigiamą arba neigiama rezultatą: kur buvo naudotas plocher preparatas tai dirvožemio struktūra buvo puri, sumažėjo sluoksniavimas kitaip tariant (dirvožemio suslėgimas) dirvožemis atrodė kaip grūdėta varškė.
Įdomus faktas tai kad laukuose buvo vietų kur laikydavosi pelkės, po Plocher humusinga dirva panaudojimo per vienerius metus tų balų sumažėjo, padidėjo drėgmės infiltracija.
Planuose bandymus pratęsti 2022 planas išbandyti kuo daugiau preparatų ir skirti daugiau laukelių bandymams atlikti.
Sėkmės paslaptis slypi mumyse, pagarba gamtai ir žmogui yra labai svarbu, nes mes esame vientisa sistema kuri turi sugyventi drauge